Tieto stránky využívajú Cookies. Prečítajte si informácie o tom, ako používame cookies a ako ich môžete odmietnuť nastavením svojho prehliadača.

Stredná zdravotnícka škola - Egészségügyi Középiskola
Nové Zámky

Spoločnosť Markont - n, s. r. o. - technická ortopédia nám darovala podoskop

FotoDo vybavenia podologických učební v našej škole pribudlo nové vybavenie. Spoločnosť Markont - n, s. r. o - technická ortopédia sa rozhodla darovať nám podoskop.

Podoskop je moderný diagnostický prístroj pre diagnostiku ortopedických porúch nôh, drobných kĺbov nôh a členkového kĺbu. Technológia podoskopu je založená na dopade polarizovaného svetla na vysokoodolnú akrylátovú plochu. Vďaka vysokej citlivosti dokáže vyhodnotiť aj tlakové zaťaženie jednotlivých častí plosky nohy, vďaka ktorým vieme presne vyšpecifikovať statický či dynamický deficit spôsobujúci potiaže. Súčasťou podoskopu aj kamerový systém a podologický software, pomocou ktorých dokážeme vyhotoviť snímky nôh alebo predkolenia a poskytnúť tak pacientovi/klientovi presné vysvetlenie, v akom stave sa jeho nohy nachádzajú.

Podoskop nám určite výraznou mierou pomôže skvalitniť výučbu v experimentálnom študijnom odbore podológ.

Chcem sa opätovne, v mene celej našej školy, veľmi pekne poďakovať firme Markont - n, s. r. o., v zastúpení p. Richarda Nagya - ortopedického technika, za vzácny dar pre experimentálny študijný odbor a zároveň jej želám ešte veľa veľa úspechov a spokojných klientov.

FOTO

PhDr. Helena Szőkeová
garant študijného odboru
pre SZŠ-EK Nové Zámky