Stredná zdravotnícka škola - Egészségügyi Középiskola
Nové Zámky

Stužková trochu inak...

Stužková trochu inak...Deň 18.10.2021 bol pre nás štvrtákov veľmi významný. Deň, ktorý nám pripomenul, že nám dospelosť a zodpovednosť klopú na dvere. Ako je známe, každý štvrtý ročník sa zakončuje stužkovou slávnosťou, ktorá žiaľ minulý rok, kvôli opatreniam bola zrušená. My sme však chceli na odovzdávanie stužiek spomínať v dobrom, a preto sme sa rozhodli osláviť ju trošku inak.

Začalo to zdobením triedy. Pracovali sme tak pilne ako včeličky. Trieda sa sfarbovala do zelena a kúsok po kúsku sa menila na nepoznanie. Aj napriek tomu že sme neboli obklopený rodičmi a blízkymi, atmosféra sa nemenila. Dievčatá sa nahodili, vyzerali ako princezné a chlapci ako pravý gentlemani. Spolu s vedením školy sme si pripomenuli azda každé najkrajšie spomienky, prežité na tejto škole. Aj napriek ťažkým podmienkam, ktoré nás nečakane zasiahli, sme hrdo stáli a pozdvihli poháre s nealko pri pesničke Gaudeámus. Okrem ozdobenej triedy aj naše tváre zdobili rúška, ktoré pre nás pani učiteľka triedna pripravila. Na tento deň sme všetci čakali a stálo to zato. Najemotívnejšia časť dňa bola, keď sme na vyzvanie našich mien pristúpili k triednej pani učiteľke a pripla nám slávne zelené stužky. Je to pekné, ako taká malá vec tak veľa znamená.

Aj keď naša stužková bola iná, ale bola naša. Budeme na ňu dlho spomínať. A aj keď nás pri našom veľkom dni nesprevádzali naši rodičia, páčilo sa nám to. Páčilo sa nám byť v kruhu našej 15 člennej školskej rodiny, s ktorou sme strávili takmer každý deň za posledné štyri roky nášho stredoškolského života. Naša stužková bola zakončená slzami šťastia a nespočetnými spomienkami. Ďakujeme, že naša stužková, aj keď trochu inak, ale bola jedinečná.

ozio_gallery_nano

Veronika Žemberyová IV. C