Stredná zdravotnícka škola - Egészségügyi Középiskola
Nové Zámky

Krúžok Červeného kríža funguje aj počas mimoriadnej situácie

COVID-19Zažívame ťažké chvíle, na ktoré nikto z nás nebol pripravení. Pojem koronavírus alebo COVID-19 je za posledné dni ústredným pojmom rôznych diskusií a je v centre pozornosti. Súčasná situácia s masívnym útlmom života v našej spoločnosti kvôli ochoreniu COVID-19 stavia predovšetkým starých ľudí do ohrozenia.

Moji starí rodičia nie sú žiadnou výnimkou, a to je dôvod, prečo sa im snažím venovať pozornosť a pomáhať ako sa len dá, aby som ich ochránila. Štát postupne utlmil rôznu aktivitu a pohyb ľudí. Výjsť do ulice, čo i len na nákup, by ich mohlo vzhľadom k situácii stáť veľa, a preto im v čase pandémie rada zájdem nakúpiť základné potraviny, či vybaviť poštu. Nechcem, aby sa namáhali doma s vyťažujúcou prácou, ktorá by ich stála príliš veľa energie, preto za nich vykonám všetko potrebné: pokosím trávnik, poupratujem celý dom alebo vyvenčím psíka. Starší ľudia majú už svoj vek, a to sa odráža aj na ich imunite. Preto im treba venovať aspoň chvíľu času a pomoci, a navyše sú to príjemne strávené chvíľe s našimi najbližšími.

Každopádne by sa chrániť mal každý z nas! Rúška sa od počiatku vzniku COVID-19 stali neoddeliteľnou súčasťou našich každodenných životov. Spočiatku bolo zložité kúpiť si rúška, no postupne sme prišli nato, že sa ľahko dajú zaobstarať aj z pohodlia domova. Jednoducho vám stačí ihla, niť a kus bavlnenej látky a môžete tvoriť. Šijem rúška spoločne s maminou už nejaký čas a naše výtvory podarúvame rodine, priateľom, známym. Aj v čase koronavírusu môžeme konať dobro, chrániť a starať sa o okolitých ľudí. A navyše je to príjemná kreatívna aktivita, s ktorou sa určite nudiť nebudete.

Viktória Makovická II. A