Stredná zdravotnícka škola - Egészségügyi Középiskola
Nové Zámky

DofE hrdinovia aj napriek korone

DofE„DofE hrdinovia aj napriek korone“ bolo ústredné motto prvej DofE online ceremónie na svete. Ceremónia bola vyvrcholením úsilia mladých ľudí, ktorí napriek sťaženým podmienkam pokračovali v plnení svojich cieľov v troch oblastiach – šport, talent, dobrovoľníctvo. K týmto mladým ľuďom z celého Slovenska patrili aj naši žiaci, ktorí si plnili striebornú a bronzovú úroveň. V spolupráci s vedúcimi sa podarilo prispôsobiť ciele tak, aby ich mohli plniť a zároveň dodržiavali karanténu. Bolo to náročné obdobie, ktoré preverilo  dofákov  a zároveň posilnilo ich  schopnosť prispôsobiť sa novej situácii a vytrvať na ceste za svojím cieľom.

Ďalšou výzvou bola expedícia, na ktorú sme sa pripravovali v online svete. Ku koncu školského roka sa nám podarilo zostaviť tri tímy: jeden strieborný a dva bronzové. Vďaka obetavosti vedúcich,  expedičákov a za prísnych epidemiologických opatrení  sa dobrodružné expedície zrealizovali v mesiacoch jún – júl 2020, a to na Tríbeči a v novozámockom regióne. Žiaci si odniesli veľa neopakovateľných zážitkov, preverili si svoje fyzické sily, schopnosti prežiť v prírode bez mobilov, prespať v stane a založiť oheň. Ich úsilie bolo ocenené, s „DofE na cestách“ nás navštívil riaditeľ Marián Zachar spolu s Jankou Kubíkovou, regionálnou manažérkou, a odovzdali  ocenenie naším dofákom za úspešné ukončenie bronzovej a striebornej úrovne.

Blahoželáme im a dúfame, že budú príkladom pre nových dofákov, ktorí sa pod vedením vedúcich a ambasádorov pustili do plnenia svojich cieľov v tomto školskom roku.

Naši DofE hrdinovia:

Silver Level Kristína Ferenčíková
Silver Level Miroslava Krčmárová
Silver Level Nelly Poláková
Silver Level Patrícia Richterová

Bronze Level Sofia Bulafčíková
Bronze Level Veronika Bartošová
Bronze Level Natália Orelová
Bronze Level Vanesa Turanová
Bronze Level Renáta Kissová
Bronze Level Katrin Klobučníková
Bronze Level Bernadett Juhászová
Bronze Level Alexandra Kovácsová
Bronze Level Vivien Kajanová
Bronze Level Natália Kulová
Bronze Level Jázmin Matyó

FOTO

PhDr. Ľubica Vanková, PhD.
Koordinátor DofE pri SZŠ-EK NZ