Stredná zdravotnícka škola - Egészségügyi Középiskola
Nové Zámky

Imatrikulácia na diaľku

ImatrikuláciaŽiadny prvák sa nestane riadnym študentom našej školy, ak neprejde tradičným rituálom prijímania do radu študentov SZŠ-EK Nové Zámky – imatrikuláciou. Týmto heslom sa riadime už niekoľko rokov a vždy sme pre prvákov pripravili deň, na ktorý ešte dlho spomínali a možno spomínajú dodnes. Tento rok je však iný. Klasické imatrikulácie sme z dôvodu pandemickej situácie nestihli, keďže od októbra prebieha vyučovanie dištančnou formou.

Žiacka školská rada, ktorá má imatrikulácie vo svojej moci, sa rozhodla, že nedovolí, aby naši prváci prišli o tento rituál. Chceli sme, aby mali spomienku, hoci nie tradičnú. Samozrejme, museli sme dať hlavy dokopy a vymyslieť niečo, čo by bolo realizovateľné i v tejto situácii. Úlohou prvákov bolo poslať fotky triedy, vymyslieť heslo triedy a poslať fotku s rúškom i bez rúška. Mali tiež vymyslieť jednu spoločnú aktivitu a urobiť video. Každú prvácku triedu viedla príslušná tretiacka trieda. Týmto sme chceli dosiahnuť, aby sa prváci trochu spoznali a skamarátili s tretiakmi a aby sa prváci navzájom, hoci iba takto na diaľku, lepšie spoznali a spolupracovali. Myslím si, že sa nám to vo väčšine prípadov aj podarilo. Niektorí prváci sa do tejto aktivity nezapojili, ale keďže to bolo dobrovoľné, nikomu nič nevyčítame a žiadny trest ich nečaká. Jediným trestom je to, že nebudú mať spomienku. Nesmiem zabudnúť pochváliť II. MPS triedu, konkrétne Katrin Klobučníkovú, Bernadett Juhászovú a Vivien Kajanovú, ktoré sa postarali o vytvorenie videa a Vivien vymyslela a naspievala pre prvákov pesničku (môžete si to vypočuť tu).Týmto vám veľmi pekne ďakujeme.

Som nesmierne rada, že sa nám to podarilo zrealizovať ešte do Vianoc, a tým zabezpečiť pre prvákov milý vianočný darček. Chcem sa poďakovať tretiakom, druhákom a celej žiackej školskej rade, som rada, že sme sa tak rýchlo zmobilizovali aj v týchto sťažených podmienkach a zvládli sme to. Okrem toho, že imatrikulácia prebiehala dištančne, nemala jedného víťaza, ako to bývalo po iné roky. Víťaznými triedami sú tento rok všetky prvácke triedy. Odmenou síce nie je torta, ale myslím si, že spomienka, ktorá im zostane, a možno aj milé chvíle, ktoré pri fotení či natáčaní zažívali, majú väčšiu a hodnotnejšiu cenu. V tejto neľahkej dobe určite!

Heslá tried:

I. A Čo môžeš urobiť zajtra, nerob dnes.
I. B Keby niečo, tak nič. A keby už fakt niečo, tak už vôbec nič.
I. CSme jeden kolektív, jeden celok, tak držme spolu vždy a všade, aj keď hocičo sa stane.

Takže, milí prváci, vítame Vás medzi nami, týmto ste sa všetci stali členmi našej študentskej rodiny.

Žiacka školská rada Vám praje pokojné vianočné sviatky, prežite ich v zdraví, šťastí, radosti a s tými, ktorých máte radi (hoci možno iba na diaľku).

Video

PaedDr. Monika Bednárová
koordinátor Žiackej školskej rady