Stredná zdravotnícka škola - Egészségügyi Középiskola
Nové Zámky

Zbierka pre Lemohang

Lemohang RanthoLemohang Rantho je 12-ročné dievča, ktoré žije v sirotinci sv. Cecílie v Lesothe. Adoptovali sme si ju pred 5 rokmi, aby sme ju podporovali v jej výchove a vzdelávaní.

Bolo už tradíciou, že sme každoročne usporiadali zbierku pre Lemohang počas tradičného Vianočného jarmoku na našej škole. Žiaľ, v tomto školskom roku sme si museli odoprieť čaro vianočnej atmosféry. Ale, aj napriek tomu pani riaditeľka iniciovala usporiadanie netradičných vianočných trhov.

Mnohí zamestnanci školy sa zhostili tejto iniciatívy a pustili sa do kreatívnej činnosti pri výrobe mydiel, vianočných ozdôb, pečení perníčkov, výrobe ikeban, šití levanduľových vrecúšok. Nezaháľala ani pani riaditeľka, ktorá uháčkovala dečky a vyrobila pekné zápalkové krabičky, no a pani asistentka Trencsíková všetky výrobky krásne naaranžovala. Všetkým za to patrí veľké ďakujem. Prispeli aj niektoré triedy – II. MPS, II. PSS a III. C, ktoré si tiež zaslúžia naše poďakovanie. Výnos z tejto dobročinnej akcie bol 201 €.

Dobrá vec sa predsa len podarila a finančný príspevok bol odoslaný nášmu adoptovanému dievčatku.

Aby sme Lemohang potešili, pred Vianocami sme jej poslali list, v ktorom bolo aj vianočné želanie. Napísala jej ho Ivonka Zahoranová z III. A triedy. Na oplátku nám Lemohang poslala obrázok.

Pevne verím, že v budúcom školskom roku budeme môcť usporiadať tradičnú zbierku spojenú s vianočným jarmokom a jeho tradíciami.

FOTO

PhDr. Mária Sebestyénová