Stredná zdravotnícka škola - Egészségügyi Középiskola
Nové Zámky

Povedz to nahlas!

Divadelné centrumKlimatickú krízu, ktorá dominuje v súčasnom svete nezastavila ani pandémia koronavírusu. Ba naopak, jej riešenie si vyžaduje čoraz naliehavejšiu rétoriku. Vedia to aj naši žiaci, ktorí túto tému vnímajú veľmi citlivo a vedia, že konať sa musí teraz a nie inokedy. Na hodinách biológie mnohí predložili svoje názory, postoje aj riešenia globálnych problémov sveta. Práce žiakov boli výborné, názory často prekvapivé, veľmi úprimné a odhodlané veľa zmeniť. Bola by škoda ich hlas nevyužiť a nešíriť ho ďalej. Za našu školu sme sa rozhodli poslať prácu našej žiačky Sabíny Oršovej z I. A (.pdf) do projektu „Povedz to nahlas!“, ktorý chce počuť, poznať a pochopiť, ako študenti vnímajú problémy životného prostredia. Pretože každý jeden hlas sa počíta. Najzaujímavejšie príbehy sa stanú súčasťou divadelnej inscenácie NAHLAS, ktorú pre stredné školy pripravuje Divadelné centrum v spolupráci s CEEV Živica. Ak chceš, aby bolo počuť aj tvoj hlas, zapoj sa a pošli svoj príbeh do 10.4.2021 na This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it..